Projekt łazienki – turkus i calacatta

Wykonujemy projektowanie łazienki indywidualnie, funkcjonalnie i ergonomicznie. Przedstawiamy projekt małej łazienki w domu jednorodzinnym, który realizowaliśmy w Toruniu.

Informacje o pomieszczeniu i jego układ funkcjonalny

Powierzchnia łazienki to 4 m2 przy wymiarach 2,80 x 1,70 m. Zauważmy że, Pomieszczenie musi posiadać pełną funkcjonalność, musi więc zmieścić się kabina prysznicowa, wc, szafka na sprzęty i kosmetyki. Projekt musi uwzględniać oświetlenie robocze i dekoracyjne. Projektując układ funkcjonalny uwzględniliśmy umywalkę nablatową z szafką po przeciwnej stronie drzwi wejściowych. Kabina i wc zostały przeniesione na drugą stronę pomieszczenia.

Projekt łazienki Toruń - turkus i calacatta - Architekt Wnętrz Toruń
Projekt i aranżacja małej łazienki turkus i calacatta w Toruniu

Projekt wnętrz – kompozycja i podstawowe materiały

W projekcie wykorzystano płytki ceramiczne w formacie 60×120 cm będących imitacją marmuru calacatta. Wybierając odcień i teksturę postawiliśmy na podkreślenie szarej żyłki. Płytki poza ścianą prysznica i grzejnika zaplanowaliśmy do położenia na wysokość 120 cm. Ścianę powyżej płytek pomalowaliśmy w kolorze turkusowym, idealnie korespondującym z kolorem i teksturą płytek. Odcięcie pomiędzy płytkami a malowaną ścianą wykonano z użyciem czarnej metalowej listwy – dekoru pozwalającej na uzyskanie czystej poziomej linii przejścia. Drzwi i grzejnik zapanowano w kolorze czarnym. Zamontowany prysznic cechuje się 80 cm szerokości i 90 cm głębokości. Kabina prysznicowa posiada drzwi uchylne, jednoskrzydłowe. Obok kabiny zlokalizowano zabudowę wc mieszcząca się pod małym oknem o szerokości 60 cm.

Projektowanie łazienki Toruń - aranżacja turkus z calacatta - Architekt Wnętrz Toruń
Projekt i aranżacja łazienki turkus i calacatta w Toruniu

Opis elementów i dodatków wykorzystanych w projekcie łazienki

Umywalka została zamontowana na prostopadłościennej szafce wykonanej na zamówienie. Materiałem bazowym szafki jest lakierowany w kolorze białym MDF natomiast blat wykonaliśmy ze wzmocnionego akrylu. Na umywalce umieszczono baterię a nad nią okrągłe lustro z czarną ramą o średnicy 100 cm.

W kabinie prysznicowej znajduje się kolumna prysznicowa z dużą prostokątną deszczownicą. Obok kabiny znajduje się wc z wiszącą misą i dobranym czarny przyciskiem. Ponadto w kolorze czarnym użyto również grzejnik znajdujący się na ścianie drzwi wejściowych.

Oświetlenie robocze ukryto w napinanym suficie, daje to równomierny poziom oświetlenia sufitu i możliwość zmiany barwy świecenia w zakresie skali RGB. Co więcej jako oświetlenie dekoracyjno funkcjonalne użyto dwie lampy złożone ze zmniejszających się kul w chromowanej powłoce.

Chętnie odpowiemy na Państwa pytania w zakresie architektury wnętrz i projektowania łazienki.

architekt@wkwadrat.pl

+48 795 794 795

Opisany projekt znajduje się w naszym portfolio Projekt łazienki pod Toruniem.

Zapraszamy do skorzystania z oferty wykonania projektu łazienki w Toruniu.