Projektowanie i aranżacja małej łazienki gościnnej w domu jednorodzinnym pod Toruniem

Dzisiaj prezentujemy kolejną, małą łazienkę w domu jednorodzinnym, znajdującą się w Obrowie pod Toruniem. Łazienka ma pomieścić wiele elementów, a na tak niedużej powierzchni muszą być one zaplanowane tak, aby użytkownik miał jak największą swobodę, w poruszaniu się i korzystaniu ze wszystkich sprzętów.

Projekt wnętrz – układ funkcjonalny

Powierzchnia łazienki to 4m2, a jej wymiaryto 2,80 x 1,70 m. Na przeciwko wejścia znajduje się nablatowa umywalka stojącana prostopadłościennej szafce. Szafka wykonana jest na zamówienie z białej,lakierowanej płyty MDF, a blat wykonano ze wzmacnianego akrylu. Bateria stoi naumywalce. Nad szafką wisi duże, okrągłe lustro o średnicy 100cm, które wokół maczarną ramę. Po bokach lustra wiszą dwie lampy złożone z ze zmniejszających siękul w kolorze chromu. Po lewej stronie wejścia znajduje się prysznic oszerokości 80cm i głębokości 90cm. Kabina ma otwierane drzwi, w środku naścianie zaplanowano kolumnę prysznicową z dużą deszczownicą. Przed wejściem dokabiny zawieszono czarny,prosty grzejnik. Dalej w rogu łazienki znajduje siępodwieszone na stelażu WC, z czarnym przyciskiem do spłukiwania. Nad stelażemznajduje się małe okno o szerokości 60cm.

Aranżacja wnętrz – materiały wykorzystane w projekcie

W projekcie wykorzystano tylko jeden rodzaj płytki o formacie 60x120cm. Ma ona charakterystyczny dla płytek marmuropodobnych- wzór szarej żyłki- jest on tutaj niezwykle wyeksponowany. Na dwóch ścianach, na prawo od wejścia oraz naprzeciwko, płytki zostały położone do wysokości 120cm. Wyżej ściana pomalowana została na kolor turkusowy- kolor ściśle współgra z bielą i czernią płytek. Te dwie płaszczyzny płytek i ściany, oddziela czarny, poziomy dekor- metalowa listwa ozdobna. Drzwi wejściowe, tak jak i grzejnik są w kolorze czarnym – dzięki temu całość współgra ze sobą kolorystycznie.

W przypadku pytań lub zainteresowania ofertą zapraszamy do kontaktu :

architekt@wkwadrat.pl

+48 795 794 795

Lub do katalogu naszych usług projektowania i aranżacji wnętrz