Aranżacja wnętrz a budowa domu

Pierwszy dom dla wroga, drugi dla przyjaciela trzeci dla siebie …

Skąd wzięło się to powiedzenie i dlaczego nadal jest tak bardzo aktualne? Czy przemyślane projektowanie i aranżacja wnętrz może zapobiec kosztownym błędom?

Większość z nas nie jest zawodowymi budowlańcami a co za tym idzie inwestycję w dom prowadzimy najczęściej raz, dwa razy w życiu. Co więcej czy budujemy z pomocą wykwalifikowanej firmy, czy wybieramy system gospodarczy pierwszy dom zazwyczaj to prototyp. Dlaczego?

Wybór projektu

Aranacja wnętrz łazienki - Architekt wnętrz Toruń WKWADRAT
Aranżacja wnętrz łazienki – link do portfolio

Zaczyna się od pomysłu, następnie zgrubna ocena możliwości finansowych .. jeszcze tylko działka .. I możemy wybierać projekt domu. Przed nami tysiące projektów i pytanie jaki wybrać? Jak ocenić czy to co wybiorę będzie spełniało oczekiwania i co więcej czy koszt wykończenia pod klucz nie przekracza budżetu.

Budowa

Prace ruszyły dom rośnie w oczach a z nim nasze marzenia o wspaniałym miejscu do życia. Niewątpliwie mamy szanse na dobre zakończenie, tylko czy mamy kontrolę nad realizacją projektu?

Wykończenia wnętrz

Na tym etapie może czekać nas nieprzyjemna niespodzianka. Brak budżetu lub trudne pytania np. dlaczego nie mogę otworzyć do końca lodówki.

Kiedy warto rozpocząć projektowanie wnętrz i jak połączyć to z pozostałymi etapami. W przypadku budowy domu współpracę warto rozpocząć przed ostatecznym wyborem projektu budowanego. Skąd taki pomysł? Architekt Wnętrz może nanieść nowe propozycje układu funkcjonalnego, skonsultować zmiany z autorem projektu i często bez dodatkowych opłat. Ponadto od rozpoczęcia Klient zyskuje kontrolę budżetu i czasu. Jest to o tyle ważne, że niektóre elementy mają długi czas oczekiwania na dostawę i każdy tydzień odkładania może przyczynić się do znacznego opóźnienia realizacji.

Reasumując projektowanie i aranżacja wnętrz ściśle zależy od dostępnej dokumentacji, skutecznego planowania czasu i finansów. Nie bez znaczenia jest określenie gustu Klienta oraz wymogów funkcjonalnych. Więcej informacji o możliwościach współpracy zamieściliśmy w artykule pod tytułem Architekt Wnętrz w Toruniu zapraszamy do lektury.