Architekt wnętrz w Toruniu

Pamiętamy jeszcze czasy kiedy aranżacja mieszkania lub domu opierała się na wykorzystaniu materiałów i mebli, których dostępność i jakość rzadko szły w parze. Wybór wzorów i projektów bardzo ograniczał możliwości przeciętnego Kowalskiego. Wtedy też architekt wnętrz w Toruniu nie miał zbyt wiele możliwości działania…

Obecnie trwa rozkwit rynku materiałów wykończeniowych, elementów oświetleniowych i mebli. Katalogi producentów jak i ilość firm dostarczających produkty wzrosła tak bardzo, że dobranie pełnej kompozycji wszystkich elementów może trwać tygodniami. Warto wziąć pod uwagę również kontrolę budżetu i czas oczekiwania na dostawę.

Dobór produktów to jedno, ale jak wyobrazić sobie efekt, kiedy wszystko co wytypowaliśmy znajdzie się w naszym wnętrzu?

Dlaczego warto skorzystać z architekta wnętrz w Toruniu? Jak wygląda współpraca? Już wyjaśniamy ..

Projekt aranżacji wnętrz

Dzielimy go na trzy podstawowe etapy:

  • Wybór koncepcji,
  • Wykonywanie projektu,
  • Realizacja projektu.
Wybór koncepcji

to czas w którym Architekt wnętrz w Toruniu ustala warunki techniczne mieszkania lub domu, poznaje preferencje Klienta, analizuje wskazane inspiracje, ustala budżet prac wykończeniowych oraz możliwe terminy realizacji. W trakcie wyboru koncepcji należy wykonać inwentaryzację obiektu. Inwentaryzacja to ustalenie dokładnych wymiarów pomieszczeń, lokalizacje przyłączy wodnych, elektrycznych, kanalizacyjnych. Co więcej to bardzo istotne, żeby wszystkie te informacje i pomiary wykonał architekt wnętrz.

Etap projektowania
Architekt wnętrz Toruń projekt holu w apartamencie
Przedpokój w stylu glamour.

Kiedy udaje się ustalić kierunek koncepcji i szczegóły techniczne, rozpoczyna się etap projektowania. Na podstawie wymiarów uzyskanych z inwentaryzacji obiektu wykonany zostaje model przestrzenny pomieszczeń. Na bazie modelu architekt wnętrz w Toruniu buduje koncepcję funkcjonalną pomieszczeń. Oznacza to, że do pomieszczeń wprowadza się meble, drzwi wewnętrzne oraz pozostałe sprzęty w celu sprawdzenia czy np.: kabina prysznicowa otworzy się w całości. Dotyczy to wszystkich elementów łącznie z zabudową kuchenną, łóżkami, kanapami … Po zatwierdzeniu koncepcji funkcjonalnej z Klientem rozpoczyna się najważniejsze czyli projektowanie finalnego wnętrza.

Projekt wnętrza zanim zostanie wcielony w życie jest na każdym etapie konsultowany, dodatkowo architekt wnętrz w Toruniu dobiera materiały i wszystkie elementy zgodnie z zakresem budżetu który zaplanował Klient.

Realizacja projektu

Projekt z ustalonymi szczegółami, przygotowana dokumentacja techniczna, sporządzone listy materiałowe .. Czas wybrać ekipę wykończeniową i rozpocząć prace. Kolejny raz pomoc architekta wnętrz może okazać się niezbędna .. Dlaczego? Pracownia Wkwadrat Architekt Wnętrz w Toruniu wykonuje nadzór autorski lub inwestorski w trakcie realizacji projektu. Oznacza to, że prace odbywają się po okiem specjalisty, wszystkie problemy i nadzór nad jakością wykonania wykonuje Architekt a Klient może spokojnie zająć się planowaniem własnych zajęć.

Więcej informacji znajduje się na stronie architekttorun.pl

Nasze portofolio znajduje się również na stronach :

HOMEBOOK https://www.homebook.pl/profil/wkwadrat-pl

ARCHIUP https://archiup.com/pl/projektant/pracownia-projektowania-wnetrz-wkwadrat

Klienci poszukujący realizacji domów z wykończeniem pod klucz korzystają z kompleksowej pomocy w budowie, aranżacji wnętrz, finansowaniu projektu Toruń Pod Klucz