Loftowy apartament w Kołobrzegu

Zgłosił się do nas Klient, który postanowił zaaranżować swoje mieszkanie na lokal pod krótkoterminowy wynajem. Miejsca te, tak jak w hotelu, potrzebują naszej szczególnej uwagi z racji zapewnienia Wynajmującemu jak największej wygody. Ze względu na to, że mamy większą swobodę, niż w obiektach hotelowych musimy lepiej wyposażyć mieszkanie w takie elementy jak kuchenka, pralka itp.

Układ funkcjonalny

Mieszkanie ma powierzchnię 42 m2. Od wejścia znajduje się mały korytarz, z dużą wbudowaną szafą, a naprzeciwko szafką z siedziskiem i wysokim do sufitu lustrem. Za wysoką szafą widzimy drzwi biegnące do niewielkiej łazienki. Na lewo od wejścia rozciąga się zabudowa aneksu kuchennego, Z narożnie położoną lodówką i niskimi szafkami, na których blacie znajduje się kuchenka z dwoma palnikami, dalej zlew z jedną komorą i na samym końcu, zmywarką o szerokości 45cm. Nad blatem wiszą szafki z wbudowanym okapem. Miejsce pomiędzy małą kuchnią a salonem wypełnia półwyspa o długości 180cm. Szerokość wyspy to 90cm, w tym szafki zajmują głębokość 60cm, a reszta miejsca wydzielona została na hokery. Za wyspą mamy przestrzeń przeznaczoną na niewielką część wypoczynkową, z dużym i wygodnym narożnikiem. Po prawej stronie w salonie, znajduje się powieszony TV, a pod spodem podłużna szafka RTV. Na tej ścianie mieszczą się również drzwi prowadzące do sypialni.

Materiały zastosowane w projekcie

Podłoga wyłożona została czarnymi płytkami w kształcie sześciokąta i nieregularnie połączona z druga płytką, w wymiarze 20x120cm o strukturze drewna. Płytka drewnopodobna ”pnie się” po ścianie w kuchni, a dalszą część tej ściany wypełnia piękna tapeta z motywem twarzy na tle imitującym beton. Naprzeciwko mamy ścianę z TV, pokrytą szarą, postarzaną cegłą. Na ścianie z oknem i wyjściem na balkon zawieszone zostały zasłony i firany. Zabudowa kuchenna wykonywana będzie na zamówienie. Fronty lakierowane o matowym wykończeniu w kolorze szarym. Wszystkie blaty są wykonane z czarnej płyty MDF. Fartuch pokryty jest tapetą, tą samą co na ścianach, która została zabezpieczona przed zniszczeniem, szkłem hartowanym

Oświetlenie

Projektowanie wnętrz pod kątem oświetlenia skoncentrowaliśmy przede wszystkim na oświetlających sufit, czarnych tubach. Nad wyspą kuchenną wisi sześć lamp w kształcie długich rurek. Charakterystycznym elementem pomieszczenia jest wielka, ażurowa lampa w kształcie kapelusza.