Biało-czarna kuchnia w domu jednorodzinnymw Obrowie pod Toruniem

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeńw każdym domu. Przedstawiony powyżej projekt jest w dwóch wersjach: nowoczesneji z elementami klasycznej.

Układ funkcjonalny

W projekcie od dewelopera w tym domu zaplanowanodużą i przestronną kuchnię. Powierzchnia to ponad 14 m2. Po prawej stroniezabudowa ma trzy, wysokie elementy kominowe. W tym miejscu mamy przewidzianą dużąlodówkę w zabudowie oraz piekarnik wraz z mikrofalą. Następnie za wysokimiszafkami są szafki niskie z blatem. W tym miejscu w projekcie przewidzianomiejsce na dużą płytę indukcyjno-gazową, z sześcioma palnikami. Na przeciwkowidzimy duże okno o wymiarze 150x150cm z czarną rzymską roletą. Po lewejstronie, w blacie znajduje się dwukomorowy zlew, następnie duża zmywarka 60cm. Nadblatami zarówno po lewej jaki i po prawej stronie, zawieszone są szafki wiszące,sięgające do samego sufitu.

Klasyczne materiały i kolorystyka

Biel i czerń to najbardziej znane klasyczne,a zarazem niezwykle eleganckie połączenie kolorów używane we wnętrzach,designie oraz modzie.

Kuchnia wykonana jest na wymiar w dwóchkolorach płyty MDF: białym i czarnym, o powierzchni lakierowanej w połysku. Wjednej wersji fronty są gładkie w drugiej, klasycznej mają ozdobne frezowania. Blatoraz ściana między szafkami wyłożona jest takim samym materiałem-  klasycznym białym kamieniem o przepięknejczarnej żyłce. Natomiast drugiej wersji, blat jest wyłożony czarnym marmurem zbiałą żyłką.

Na podłodze zostały ułożone płytki w formacie60cmx 60cm, imitujące marmur biały-calacattę. Na środku podłogi położonooblamówkę z czarnej marmurowej płytki o szerokości 8cm. Całość podkreśla klasycznąodsłonę wnętrza.

Oświetlenie

Na suficie znajduje się podwieszany sufit wkształcie prostokąta. Przestrzeń w środku została wycięta i od środkapodświetlona taśmą LED. Wiszące szafki kuchenne od spodu mają wbudowane linioweoświetlenie. Dodatkowo blat roboczy doświetlają czarne, sufitowe tuby owysokości 8cm.

Nasi Klienci wybrali wersję z gładkimi, prostymi frontami, pięknym czarnym blatem z białą żyłką.