Biało-czarna kuchnia w domu jednorodzinnym w Obrowie pod Toruniem

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Przedstawiony powyżej projekt jest w dwóch wersjach: nowoczesnej i z elementami klasycznej.

Układ funkcjonalny

W projekcie od dewelopera w tym domu zaplanowano dużą i przestronną kuchnię. Powierzchnia to ponad 14 m2. Po prawej stronie zabudowa ma trzy, wysokie elementy kominowe. W tym miejscu mamy przewidzianą dużą lodówkę w zabudowie oraz piekarnik wraz z mikrofalą. Następnie za wysokimi szafkami są szafki niskie z blatem. W tym miejscu w projekcie przewidziano miejsce na dużą płytę indukcyjno-gazową, z sześcioma palnikami. Na przeciwko widzimy duże okno o wymiarze 150x150cm z czarną rzymską roletą. Po lewej stronie, w blacie znajduje się dwukomorowy zlew, następnie duża zmywarka 60cm. Nad blatami zarówno po lewej jaki i po prawej stronie, zawieszone są szafki wiszące, sięgające do samego sufitu.

Klasyczne materiały i kolorystyka

Biel i czerń to najbardziej znane klasyczne, a zarazem niezwykle eleganckie połączenie kolorów używane we wnętrzach, designie oraz modzie.

Kuchnia wykonana jest na wymiar w dwóch kolorach płyty MDF: białym i czarnym, o powierzchni lakierowanej w połysku. W jednej wersji fronty są gładkie w drugiej, klasycznej mają ozdobne frezowania. Blat oraz ściana między szafkami wyłożona jest takim samym materiałem-  klasycznym białym kamieniem o przepięknej czarnej żyłce. Natomiast drugiej wersji, blat jest wyłożony czarnym marmurem z białą żyłką.

Na podłodze zostały ułożone płytki w formacie 60cmx 60cm, imitujące marmur biały-calacattę. Na środku podłogi położono oblamówkę z czarnej marmurowej płytki o szerokości 8cm. Całość podkreśla klasyczną odsłonę wnętrza.

Oświetlenie

Na suficie znajduje się podwieszany sufit w kształcie prostokąta. Przestrzeń w środku została wycięta i od środka podświetlona taśmą LED. Wiszące szafki kuchenne od spodu mają wbudowane liniowe oświetlenie. Dodatkowo blat roboczy doświetlają czarne, sufitowe tuby o wysokości 8cm.

Nasi Klienci wybrali wersję z gładkimi, prostymi frontami, pięknym czarnym blatem z białą żyłką.