Kiedy marzymy o budowie własnego domu często nie zdajemy sobie sprawy z tego jak nasze wnętrze powinno wyglądać. Niestety na rzutach pomieszczeń od dewelopera bądź gotowych projektach budowlanych domów nie zauważamy, że niektóre pomieszczenia nie do końca odzwierciedlają rzeczywistość. Jeszcze w trakcie budowy lub tuż po zakupie okazuje się, że funkcjonalność pokoi mija się z założeniami. jest to dobry moment na wykonanie analizy układu funkcjonalnego lub kompleksowego projektu aranżacji wnętrz. Dlatego też Klient zgłasza się do nas, do projektantów wnętrz.

Układ funkcjonalny

Nie lada wyzwaniem była malutka łazienka w kształcie kwadratu 1,78×1,77m, w której udało nam się zmieścić wszystkie elementy, mając na uwadze to, że część ścian zajmowały drzwi o wymiarze 80cm. Dodatkową trudność w spełnieniu wszystkich wymagań Klientów, powodowało wysokie na 240cm okno o szerokości 60cm, znajdujące się naprzeciwko drzwi wejściowych. Łazienka mieści prysznic o wymiarach 90x80cmz otwieranymi drzwiami, WC powieszane na szerokość 75cm oraz niewielką szafkę z szufladą wraz z nastawioną na nią, umywalkę nablatową i biały grzejnik z prostymi żebrami.

Szafka z umywalką nie mogła mieć więcej głębokości niż 42cm, ponieważ drzwi od kabiny nie mogłyby się otworzyć. Przy tak płytkiej szafce umywalka musiała być bardzo wąska, z racji tego, że Klient marzył o baterii podtynkowej. Baterię umieściliśmy na pionowym, przechodzącym od podłogi do sufitu, lustrze.

Nad stelażem z wiszącym WC zaprojektowaliśmy szafkę z lakierowanej, matowej i białej płyty MDF. Drzwi prowadzące do projektowanego wnętrza są w kolorze białym z pionowym, wąskim i matowym przeszkleniem.

Beton i drewno

Beton i drewno włączone w projekt łazienki to niewątpliwie jedno z najbardziej zaskakujących i zachwycających połączeń materiałów. Dzięki coraz większym możliwościach technologicznych udało się oddać charakter tych materiałów na płytkach ceramicznych. Użycie tych dwóch materiałów pozwoliło uzyskać nam, prostą a zarazem bardzo nowoczesną aranżację łazienki.

Podłogę, większość ścian i obudowę stelaża wyłożyliśmy płytką imitującą beton o wymiarze 75x 75cm. Brodzik został kolorystycznie dopasowany do odcienia podłogi. Ponadto na ścianie pod prysznicem i nad stelażem położono, w poziomie i z przesunięciem, płytki drewnopodobne 20x 120cm.

Oświetlenie

Na efekt końcowy projektu wnętrz każdego pomieszczenia ma duży wpływ oświetlenie. Prawidłowo dobrane kierunek, intensywność i barwa podkreślaną walory estetyczne każdej aranżacji.

W celu obniżenia wysokości sufitu, projekt łazienki przewidywał sufit podwieszany, w które wpuszczono dwa duże, kwadratowe reflektory. Dodatkowo po bokach sufitu znajdują się listwy LED. Przy umywalce, po prawej stronie, wiszą dwie ozdobne lampy w kształcie kuli. Szafka nad WC jest również podświetlana od dołu indywidualnie dobranym zestawem LED.

Wykonujemy aranżację wnętrz w Toruniu, Brodnicy, Chełmnie, Koszalinie, Kołobrzegu. Oraz projekty Hoteli i pensjonatów w Rewalu i Trzęsaczu.