Główna łazienka w domu jednorodzinnym w Sławnie

Bez wątpienia łazienka jest dla nas bardzo istotnym pomieszczeniem, dlatego że spędzamy tam sporo czasu i bardzo zależy nam na komforcie. W tym projekcie, już drugiej łazienki w tym domu, zaprojektowaliśmy łazienkę główną na poddaszu.

Układ funkcjonalny

Łazienka ma powierzchnię prawie 12m2. Kształt łazienki przypomina literę „L” odwróconą do góry nogami. Na wejściu po lewej stronie znajduje się szafka  z wbudowaną umywalką o długości 120cm. Nad szafką wisi ukryta szafka z frontami lustrzanymi, w wyniku takiego rozwiązania, mamy możliwość schowania wszystkich kosmetyków w szafce. Przechodząc w głąb pomieszczenia, widzimy wysokie okno balkonowe. W drugiej części łazienki mieści się wolnostojąca wanna z baterią stojącą. Obok wanny stoi mały stolik na metalowych nogach. Dalej widzimy zabudowę z wiszącym WC i bidetem. Na samym końcu łazienki, znajduje się duża szafa z lustrzanymi frontami. Zaraz przy ścianie po prawej stronie od wejścia znajduje się duża kabina prysznicowa o wymiarach 120x 90cm. W kabinie przede wszystkim widzimy wbudowaną półkę na kosmetyki oraz kolumnę prysznicową. Drzwi od kabiny są otwierane.

Materiały wykorzystane w projekcie

Istotnie w tym projekcie łazienki okazało się zastosowanie materiałów takich samych jak w łazience na gościnnej na dole. Przede wszystkim wykorzystaliśmy płytkę o strukturze betonu. Została ona położona na całej powierzchni podłogi i pod prysznicem. Oczywiście drugim materiałem jest płytka drewnopodobna, znajdująca się na ścianie koło wolnostojącej wanny. Dodatkową strukturą płytki okazała się płytka imitująca marmur, pokrywa ona zabudowę stelaży pod WC i bidet oraz ścianę, gdzie znajdują się drzwi do łazienki.

 Oświetlenie

W całości pomieszczenia sufit został zbudowany z płyty GK. W rezultacie pozwoliło nam to wbudować główne oświetlenie w sufit, dlatego też wnętrze oświetla pięć dużych opraw wpuszczanych w kolorze czarnym. Głównym elementem dekoracyjnym w łazience jest lampa wisząca nad wanną wolnostojącą. Jest to pięć kul o średnicy 15cm, zawieszonych na delikatnych linkach, w kolorze chromu.