Główna łazienka w domu jednorodzinnym w Sławnie

Bez wątpienia łazienka jest dla nas bardzoistotnym pomieszczeniem, dlatego że spędzamy tam sporo czasu i bardzo zależynam na komforcie. W tym projekcie, już drugiej łazienki w tym domu,zaprojektowaliśmy łazienkę główną na poddaszu.

Układ funkcjonalny

Łazienka ma powierzchnię prawie 12m2. Kształtłazienki przypomina literę „L” odwróconą do góry nogami. Na wejściu po lewejstronie znajduje się szafka  z wbudowaną umywalkąo długości 120cm. Nad szafką wisi ukryta szafka z frontami lustrzanymi, w wynikutakiego rozwiązania, mamy możliwość schowania wszystkich kosmetyków w szafce. Przechodzącw głąb pomieszczenia, widzimy wysokie okno balkonowe. W drugiej części łazienkimieści się wolnostojąca wanna z baterią stojącą. Obok wanny stoi mały stolik nametalowych nogach. Dalej widzimy zabudowę z wiszącym WC i bidetem. Na samymkońcu łazienki, znajduje się duża szafa z lustrzanymi frontami. Zaraz przyścianie po prawej stronie od wejścia znajduje się duża kabina prysznicowa owymiarach 120x 90cm. W kabinie przede wszystkim widzimy wbudowaną półkę nakosmetyki oraz kolumnę prysznicową. Drzwi od kabiny są otwierane.

Materiały wykorzystane w projekcie

Istotnie w tym projekcie łazienki okazało się zastosowanie materiałów takich samych jak w łazience na gościnnej na dole. Przede wszystkim wykorzystaliśmy płytkę o strukturze betonu. Została ona położona na całej powierzchni podłogi i pod prysznicem. Oczywiście drugim materiałem jest płytka drewnopodobna, znajdująca się na ścianie koło wolnostojącej wanny. Dodatkową strukturą płytki okazała się płytka imitująca marmur, pokrywa ona zabudowę stelaży pod WC i bidet oraz ścianę, gdzie znajdują się drzwi do łazienki.

 Oświetlenie

W całości pomieszczenia sufit zostałzbudowany z płyty GK. W rezultacie pozwoliło nam to wbudować główne oświetleniew sufit, dlatego też wnętrze oświetla pięć dużych opraw wpuszczanych w kolorzeczarnym. Głównym elementem dekoracyjnym w łazience jest lampa wisząca nad wannąwolnostojącą. Jest to pięć kul o średnicy 15cm, zawieszonych na delikatnychlinkach, w kolorze chromu.