Projektowanie wnętrz

Czym jest projektowanie wnętrz ?

Wiele osób uważa, że praca Architekta Wnętrz jest prosta, przyjemna i wystarczy mieć dobry pomysł a sukces gotowy.

Rzeczywiście, wszystko wygląda bardzo prosto kiedy oglądamy popularne programy o aranżacji wnętrz. Nie możemy jednak zapominać, że na sukces prowadzącego składa się ciężka praca sztabu ludzi w tym często Architektów Wnętrz.

Przekładając na życie codzienne, projekt i nadzór autorski wykonuje najczęściej jeden Projektant pracujący z Klientem. Od pierwszych ustaleń do przekazania dokumentacji technicznej lub zakończenia nadzoru. W przypadku nadzoru Architekt Wnętrz zobowiązuje się do ścisłej współpracy z wykonawcami oraz pozostałymi pracownikami zaangażowanymi realizację projektu. Sekwencja wszystkich zadań musi zostać zaplanowana tak aby spełnione zostały: kontrola budżetu, zarządzanie terminami, odbiory prac cząstkowych, kontrola nad jakością efektu końcowego.

Jak widzimy projektowanie wnętrz opiera się na wiedzy Architekta, Montera, Architekta Wnętrz oraz pozostałych dostawców i serwisantów.

Każdy z etapów projektowania i aranżacji wnętrz wymaga czasu i zaangażowania w poszukiwania koncepcji jak i materiałów. Nie każdy ma na to czas. Poza nakładem na badanie rynku, potrzebujemy również koncepcję i szczyptę wiedzy o rysunku technicznym.. Ten ostatni będzie wymagał wykonawca prac remontowych i dodatkowo stanie się załącznikiem do umowy sporządzanej pomiędzy zamawiającym i wykonawcami.

Decydując się na przemianę własnego lokum, planujemy inwestycję której efektem chcemy się cieszyć przez przynajmniej kilka lat. Podobnie jak w modzie każdy próbuje przewidzieć zmieniające się trendy, niestety bez długiej praktyki w obserwacji rynku na celne spekulacje mamy niewielkie szanse. Zmiany w wystroju wnętrz są często bardzo subtelne. Przeważnie tylko wprawne oko Architekta Wnętrz wychwyci oznaki nowego kierunku w projektowaniu i modnych materiałach.

Informacje o możliwościach projektowania zamieściliśmy w Katalogu na naszej stronie.

Dla Klientów poszukujących aranżacji wnętrz z wykończeniem pod klucz została przygotowana strona Toruń Pod Klucz